Nya Reed, UCLA jimnastiğinden ilham alıyor ve keyif alıyor

doyoutravel

New member
Nya Reed'in UCLA jimnastik takımının bir üyesi olarak yaptığı ilk antrenman neredeyse son antrenmanı oldu.

Florida Üniversitesi'nde kendisine altı All America ödülü kazandıran kariyerinin ardından yarışmalara bir yıl ara verdikten sonra spor salonuna geri dönen Reed, Bruin olarak neye kaydolduğunu sorgulamaya başladı. Sporculara, yedi dakika 20 saniye içinde üç set hareketi tamamlamayı gerektiren kondisyon odaklı bir tatbikat yapma görevi verildi. Bu, yoğun bir akran baskısıyla geldi: Bir sporcu turu tamamlayamazsa herkes devam etmek zorundadır.

Reed'in nefes almaya başlaması çok uzun sürmedi.

“Ah! Hadi bunun hakkında konuşalım,” dedi Reed Pazartesi günü takım arkadaşı Selena Harris yanındaki sandalyede gülerken. “Geri döndüğüm ilk gün 720'leri yapmak zorundaydık. Bunun ne olduğunu biliyor musunuz bilmiyorum ama kelimenin tam anlamıyla hayatımın en zor pisti. Hepiniz, göğsüm yanıyordu.

Harris yardımsever bir tavırla şunu ekledi: “Bitiren son kişi oydu.”

Reed'in sahibiydi. “Tek başıma gidiyordum ve kelimenin tam anlamıyla neredeyse bayılıyordum. Gerçekten. 'Durmalısın' dediler. Çünkü nefes alamıyordum. Ve çok utandım,” dedi Reed. “Hepinizden çok utandım. 'Aman Tanrım, NCAA'da iyi bir jimnastikçi olmam gerekiyor, üniversite jimnastiğinde olmam gerekiyor ve ben de şu anda görünmüyor' dedim. Ama gerçekten çok sıkı çalıştık ve bu utanç vericiydi ama olan bu.”

Daha doğrusu, eskiden olduğu gibiydi ve artık değil.

Reed o gün ve ertesi gün hayatta kaldı ve bir Bruin olarak gelişerek Florida'da sergilediği müthiş formu yeniden kazanmaya yaklaştı. Harris, “Çok ileri gittin,” dedi; bu, Harris'in atlamada art arda ikinci mükemmel 10'unu aldığı gün için mükemmel bir değerlendirmeydi.

Reed'in dizindeki sorunla mücadelesi sürüyor ama yaptığı iş kendisi ve Bruins için meyvesini veriyor. Pazartesi günü 9.85'lik dereceyle Harris'in mükemmel atlamasını destekledi ve Bruins'in sezonun en yüksek atlama puanı olan 49.525'e katkıda bulundu.

Denge aletinde sallanan bir dönüş ve yer idmanında iki saha dışı penaltı cezası, Rams'ın da dahil olduğu canlı Pauley Pavilion kalabalığının önünde yapılan ikili karşılaşmada 8 Numaralı Bruins'i 197.300'den 196.975'e 4 Numaralı Utah Utes'in ardından ikinci sırada bıraktı. oyun kurucu Matthew Stafford ve kızları. Ancak birkaç ay önce yalnızca hayatta kalmaya çalıştığı göz önüne alındığında, karşılaşmayı 9.85'lik yer egzersizi ile tamamlayan Reed için her yarışma bir ileri adımdır.

UCLA'dan Nya Reed, Pazartesi günü Utah ile yaptığı ikili karşılaşmada atlamada 9.85 puan aldıktan sonra tebrik edildi.

(Katharine Lotze / Getty Images)

“Burada benden önce gelen Afrikalı-Amerikalı kadın jimnastikçileri görünce çok yardımcı oldular. 'Hepiniz bunu anladınız' dediler.
— Nya Reed

Toplantı sonrası basın toplantısında “Bu sezon kesinlikle muhteşemdi” dedi. “Beş yıllık jimnastik yaptığım süre boyunca burada olmak en muhteşem deneyim oldu. Beni çok iyi karşıladılar ve sanki bir aile gibiyim. Beni kabul etmekten başka bir şey yapmadılar. Sanki sonsuza kadar burada onlarla birlikteymişim gibi geliyor.

“Çok yakınız. Güleriz. Biz kardeşiz ve beni gerçekten destekleyen, seven ve iyi iş çıkardığımı görmek isteyen takım arkadaşlarıma sahip olduğum için gerçekten minnettarım. Harika bir yolculuktu. Burada olduğum için gerçekten heyecanlıyım.”

Antrenör Janelle McDonald, Reed'le ilk konuştuğunda Landover, MD'nin yerlisinin bir süredir spor salonuna gitmediğini öğrendiğinde endişelenmediğini söyledi. Reed'in egzersiz yapmasının yeterli olduğuna inanıyordu ve Reed'in jimnastik becerilerini hızla geri kazanacağına inanıyordu.

McDonald, “Sonbaharda geldiğinde, gücünü, kondisyonunu ve beceri seviyesini onu yenmeyecek bir şekilde yeniden geliştirebileceğimizden emin olmak için ona biraz hız vermemiz gerektiğini biliyorduk” dedi. .

“O muhteşem bir atlet. Beceri seviyesi tavan yaptı. Her gün getirdiği enerji ve eğitimine kattığı iş ahlakı, özellikle de izin aldıktan sonra ilham verici. O sadece en iyi takım arkadaşı. Sanırım onun hakkında söyleyebileceğim en iyi şey takımı için her gün ortaya çıkması. İster jimnastik yaparken ister moral verici bir konuşma olsun, takımına katılıyor ve onun artık bir Bruin olduğu için çok minnettarız.”

Bir Bruin olarak ilk antrenmanı pek iyi gitmemiş olsa bile. McDonald gülümseyerek, “İki hafta boyunca ağrıları vardı” dedi.

Bruin Olmak, Pazartesi günü UCLA jimnastik mezunlarının buluşmanın ardından onurlandırıldığı Reed ile eve geldi. Antrenman salonlarının duvarındaki isimler canlandı ve Reed bunu takdir etti. Gelecek vadeden bir doktor asistanı, bu alanda kurulmuş eski bir jimnastikçiyle tanıştı ve ona akıl hocalığı yapmayı teklif etti.

Reed, “Benden önce buraya gelen Afrikalı Amerikalı kadın jimnastikçileri görünce çok yardımcı oldular” dedi. “'Hepiniz bunu anladınız' dediler. Çıtayı çok yükseğe koyabilmeyi ve aynı zamanda rol modellere sahip olmayı seviyorum.”

Henüz eski performans seviyesine ulaşmadı ama bu yaklaşıyor.

“Oldukça yakın olduğumu söyleyebilirim. Neredeyse oradayım” dedi. “Florida'da küçük ayrıntılara kesinlikle çok dikkat ettiğim bir şey olduğunu düşünüyorum ve bu küçük ayrıntıları hatırlamaya çalışıyorum ve elimden geldiğince kendimi eski benle karşılaştırmamaya çalışıyorum çünkü ben farklı bir insanım. Farklı bir ortamdayım ve burada olmayı seviyorum.

“Neredeyse o noktaya geldim ve bu konuda gerçekten heyecanlıyım ama kesinlikle her zamankinden daha mutlu bir jimnastikçi olduğumu söyleyebilirim.”

Artık nefes nefese kalmaması bir bonus.